środa, 30 stycznia 2019

"Bezwład" - Grzegorz Kapla


"Kiedy patrzysz w oczy komuś na śmierć i życie, liczy się tylko to, czy trafisz w serce"

To moje drugie spotkanie z twórczością tego autora. O pierwszej książce jaką przeczytałam, pisałam TU. Byłam bardzo ciekawa o czym będzie opowieść tym razem i powiem szczerze, że nie zawiodłam się.

Tym razem również w tle mamy wątki polityczne. Mamy też dwutorowość akcji - coś się dzieje obecnie i coś się działo kiedyś, nie pozostaje jednak obojętne na współczesne wydarzenia.
W Warszawie, w Wigilijny wieczór Olga dostaje sprawę - morderstwo. Denatką jest młoda dziewczyna, znaleziona nad Wisłą przez starszego mężczyznę. Jest piękna, młoda, elegancko ubrana i co zaskakujące, w pobliżu nie ma śladów wskazujących na ruch czy walkę. Okrutnym jednak pozostaje fakt, że dziewczyna ma strasznie rozszarpane nadgarstki.
W toku śledztwa wychodzi mnóstwo dziwnych informacji. Wysokie stężenie środków medycznych w organizmie dziewczyny, droga suknia na zamówienie w której ją znaleziono, niespodziewane zwolnienie jej z pracy i fakt, że jest siostrą groźnego i nieuchwytnego przestępcy sprawiają, że sprawa staje się niezwykle ekscytująca.
Równolegle z poszukiwaniem mordercy, Serbia dostaje zadanie z przeszłości. Musi odnaleźć skarb, a wcześniej rozszyfrować zagadkę. Pomaga jej w tym przyjaciel Szymon - mężczyzna poznany podczas poprzedniej akcji. Olga nie zdaje sobie jednak sprawy, z niebezpieczeństwa jakie na nią czeka. Gdy wydaje jej się, że rozwiązała zagadkę, zostaje nagle zaatakowana...
Czy to będą jej ostatnie chwile? A może uda się jej przeżyć? Kto zamordował piękną kobietę i dlaczego? I czy rozwinie się związek Olgi i Szymona? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w książce.

"Bezwład" to tym razem połączenie historii, polityki, całkiem dobrego i trzymającego w napięciu kryminału, oraz odrobina romansu w tle. To opowieść o czasach współczesnych - trochę protestów, trochę katastrofy smoleńskiej, przybliżona praca policji.
Jest drugą częścią "Bezdechu",  kontynuacją historii bohaterów. I właśnie w tej kolejności powinniśmy je czytać. Nasz mózg i tym razem ma świetny trening.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona również tym kryminałem. Czym różni się ta część od poprzedniej? Mam wrażenie, że mniej w niej przekleństw. Powinno to ucieszyć niektórych z Was.
Polecam - przeczytajcie.

Burda Książki dziękuję za egzemplarz.

Moja ocena: 4+

4 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.