wtorek, 15 stycznia 2019

"Nigdy nie zapomnisz" - Kathryn Croft


"Nie można uciec przed przeszłością..."
Leah Mills to dziewczyna, która ma za sobą traumatyczne wydarzenia. Co dokładnie się stało? To wie tylko ona. Tak przynajmniej uważa...
Dla własnego spokoju postanawia wyjechać z rodzinnej miejscowości, rozpocząć nową pracę i nowe życie. W miejscu, gdzie będzie anonimowa, gdzie nic nie będzie jej przypominać przeszłości. Pracuje w bibliotece, wynajmuje małe mieszkanko, ma szansę na awans i... stroni od ludzi.
W kolejną rocznicę wydarzenia o którym chciałaby zapomnieć, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Poznaje kilka nowych osób, być może ma szansę na miłość, ale dostaje również dziwny list. List, który jest początkiem wszystkiego... Okazuje się, że ktoś wie jaki sekret skrywa Panna Mills. Wie, gdzie mieszka, czym się zajmuje. Po kolei skutecznie niszczy jej życie. Pozbawia przyjaciół, pracy, ukochanego, by w końcu postanowić pozbawić Leah życia... A to wszystko spotyka ją ze strony osoby, której zaufała i przy której czuła się bezpiecznie...
Czy Leah przeżyje i upora się ze swoją przeszłością? Co takiego zrobiła, że przez tyle lat nadal nie potrafi zapomnieć...? Czy może liczyć na wybaczenie?
To było moje pierwsze spotkanie z autorką Kathryn Croft. Książka "Nigdy nie zapomnisz" opisywana jest jako fenomenalna historia... Niestety ja się zawiodłam. Nie mam możliwości porównania jej z inną twórczością tej Pani, jednak spodziewałam się fabuły trzymającej w napięciu, tymczasem... Była to opowieść wycofanej, zagubionej i zastraszonej dziewczyny. Kompletnie nieradzącej sobie ze swoim problemem, a jednocześnie odrzucającej jakąkolwiek oferowaną pomoc i wszystkich otaczających ją ludzi.
Nie czytało się jej źle, jest moim zdaniem przeciętna, aczkolwiek zabrakło mi w niej akcji i większego dreszczyku.
Dziękuję Wydawnictwu Burda Książki za egzemplarz. 

Moja ocena: 3

2 komentarze:

  1. Książka bardzo mnie zaciekawiła, będę chciała ją poznać :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.