sobota, 12 stycznia 2019

"Tęcza nad jeziorem" - Magdalena Kołosowska


Ewa to dziewczyna, która widzi jedynie czubek własnego nosa... Nie jest szczególnie zainteresowana tym, co dzieje się obok niej, co czują jej przyjaciele ani rodzina. Gdy po studiach zakochuje się, podejmuje nagłą decyzję o wyjeździe do Londynu. Bez mrugnięcia okiem zostawia rodziców, przyjaciół, ukochany dom w niewielkiej wsi - Kowalewo.
Niestety w Londynie pomimo początkowej euforii i szczęścia, nie dzieje się najlepiej. Dziewczyna w wyniku próby samobójczej trafia do szpitala. Jest jej ciężko, ale nikomu nie opowiada o problemach, o swoich rodzicach praktycznie zapomina do czasu, gdy dowiaduje się o ich rozwodzie...
Wraca po to, by nakłonić mamę do powrotu do ojca. Ale czy powinna??
Na miejscu ku zaskoczeniu Ewy, wszystko jest inaczej. Dom ukochanej babci, ostoja z dzieciństwa, jest w remoncie i niestety nie należy już do rodziny. Mama jest szczęśliwa, mieszka w wyremontowanym młynie. Tata również nie wygląda jakby rozpaczał, a co najgorsze wg. młodej kobiety - jej rodzice pomimo rozwodu, pozostają w przyjacielskich stosunkach.
Złość Ewy zaślepia ją do tego stopnia, że staje się nieprzyjemna dla otoczenia, roszczeniowa, myśląca tylko o sobie i wszędzie widząca spiski przeciwko jej osobie. Dzieje się tak do momentu, gdy po kolejnym złym samopoczuciu trafia do szpitala, aby tam po serii badań usłyszeć diagnozę... Ewa jest chora...
Co wydarzy się w jej życiu? Czy znowu ucieknie do Londynu? Czy wybaczy matce, zrozumie jej zachowanie i zgodzi się na propozycję? Czy zdoła otworzyć swoje serce, dla nowego właściciela domku babci?
"Tęcza nad jeziorem" Magdaleny Kołosowskiej to bardzo lekka i przyjemna lektura. Chociaż czyta się ją w ekspresowym tempie, nie można przejść obojętnie obok ważnych tematów jakie porusza - miłość i wybaczenie, różne oblicza uczuć, zaufanie, choroba, szczerość i liczenie się z innymi. Bardzo wciągająca, poczuczająca i dająca nadzieję lektura.
Polecam i dziękuję za nagrodę Wydawnictwu Replika. 

Moja ocena: 5

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.