czwartek, 27 grudnia 2018

"Zanim odfrunę" - Hanna Kowalewska


Trudna miłość, trudni ludzie, trudne rodzinne tajemnice i sekrety, którymi żyje całe otoczenie.
"Zanim odfrunę" to druga część historii Inki - młodej, zdolnej graficzki z Warszawy. Nim sięgniemy po tom 2 powieści Hanny Kowalewskiej, warto zapoznać się z początkiem całej historii opisanym w "Tam gdzie nie sięga już cień".
Inka dostaje nagły, niespodziewany telegram od ciotki z Jantarni - małej, nadmorskiej miejscowości. Po przybyciu na miejsce, okazuje się, że ciotka dziewczyny umiera, pragnie jej jednak oddać wszystko co jest własnością Inki. A jest tego całkiem sporo i... o całkiem niespodziewanym znaczeniu.
Niestety w Jantarni oprócz niespodziewanych darów czeka na dziewczynę wrogość, nienawiść, praktycznie od każdego mieszkańca.
Podczas czytania "Zanim odfrunę" powoli poznacie zagmatwaną i trudną historię rodzinną dziewczyny...
Matka, która umiera młodo zostawiając córce dom, pamiątki, zostawia także nienawiść ludzi, przyjaciół i rodziny. Inka oprócz walki z ludźmi i ich wrogością, odkrywaniem rodzinnych, trudnych sekretów, musi zmierzyć się z chorą miłością i zaborczością przyszywanego brata, oraz swoimi wspomnieniami. Brata - mężczyzny, którego w głębi serca nadal kocha... Powrót do dawnych miejsc bywa trudny i bolesny, a miłość jest tak samo zmienna i niebezpieczna jak Bałtyk jesienną i zimową porą. Na szczęście po latach zamknięcia się na miłość, unikania zaangażowania, powoli otwiera się dzięki wsparciu kolegi ze szkolnych czasów...
Czy uda się naprawić stosunki Inki z bratem? Czy ludzie w końcu dadzą dziewczynie spokój? Co dalej z rodzącym się uczuciem Inki i Tomka? A najważniejsze - jaką historię skrywają pamiątki po Monce - matce dziewczyny?
Tego wszystkiego dowiecie się czytając powieść Hanny Kowalewskiej. Powieść tajemniczą, magiczną, pełną emocji, nadziei, ludzkich historii i realnych opisów Jantarni i jej mieszkańców. 

Moja ocena: 5

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.