środa, 6 marca 2019

"Amelka Kieł i władcy jednorożców" - Laura Ellen Anderson


Pierwsza część przygód sympatycznej wampirki, to tak naprawdę lekka bajeczka. Możecie przeczytać recenzję TU.

Część druga, którą dziś w skrócie przedstawię, to już malutki horror, a na pewno książka z dreszczykiem emocji. Przyznam, że i mnie się on udzielił ;)
Amelka wraz z grupą przyjaciół, wyrusza na poszukiwania mamy Tadżina - księcia wróżko-wampira. Jak widzicie, w bajce doszło do małego... mezaliansu ;) W tym celu udają się do Królestwa Światła.
Wydawałoby się, że to miejsce pełne miłości, spokoju, radości. Mieszkańcom obce jest pojęcie zatroskania i strach. Nic bardziej mylnego...
Na miejscu dzieją się dziwne rzeczy... Znikają mieszkańcy jedynego "bezpiecznego" miasteczka, na niebie pojawiają się dziwne chmury, a samozwańczy przywódca, okazuje się krętaczem, który skłóca obydwa światy.
Czy Amelce uda się rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć i odszukać mamę przyjaciela?
Przeczytajcie!

Ta część charakteryzuje się zdecydowanie większą dynamiką akcji. Momentami w opowieści jest przerażająco, a młody czytelnik zmuszony jest do myślenia i rozwiązywania zagadek razem z grupą "strasznych" przyjaciół. Ta książka dostaje ode mnie wielkiego plusa za to, że przełamuje stereotypy! Nie zawsze dobre jest to, co się "świeci" i co powszechnie jest uznawane za wspaniałe. Nie pozwólmy sobie wmawiać różnych rzeczy.
Kolejny plus - myślmy o tym co mówimy i zastanówmy się choć raz, nim jakieś słowo czy zdanie opuści nasze usta.
Dzieci zachwycone są obrazkami. Są to czarno-białe szkice, ale naprowadzają delikatnie na przyszłe tematy.

Książka podobała mi się ogromnie! Moim dziewczynkom również, z niecierpliwością czekają na kolejną część, (która pojawi się już 13 marca) i 10 razy dziennie pytają czy już jest ;)

Polecam gorąco i dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

Moja ocena: 5+

4 komentarze:

  1. Zadowolenie dzieci, jest najlepszą rekomendacją dla tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dawna czekam na okazję aby przeczytać tą książkę ^^ naprawdę fajnie napisana recezja przez którą przypomniałam sobie o tej książce :D zapraszam na mojego nowo otwartego bloga trapped-in-book.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.