sobota, 20 kwietnia 2019

"P.S. Wciąż cię kocham" - Jenny Han


Kolejny raz zabrałam się za historię... od końca. Ale i tym razem dałam radę, nie miałam wielkich problemów z poznaniem bohaterów, zrozumieniem ich historii i rozterek.

"P.S. Wciąż cię kocham" to historia dla nastolatek, którą nawet stara baba (czyli ja) może przeczytać bez uszczerbku na zdrowiu. Jest czas na śmiech i refleksje, na wspominanie "dawnych" czasów. To taka opowieść, która nie zmęczy nas psychicznie i nerwowo, ale pozwoli na chwilkę oderwać się od codziennych problemów, zresetować się i odpocząć.

Główną bohaterką jest Lara Jean, dziewczyna niezwykle kochliwa. Ale kogo darzy prawdziwym uczuciem? Tego nie wie nawet ona sama, musi stopniowo dojść do tej wiedzy, co nie będzie doświadczeniem łatwym ani przyjemnym.
Czas młodzieńczych miłości ma to do siebie, że jest bardzo burzliwy. Jednego dnia kochamy bez pamięci, innego nienawidzimy. A do miłości idziemy po trupach. Młodym ludziom wydaje się, że dany chłopak czy dziewczyna, jest tym jedynym na całe życie. Nie liczy się nic więcej. Rodzina, przyjaciele? Po co oni? On/Ona to sens życia.
Często największe przyjaźnie rozpadają się z powodu miłości. Niesłuszne oskarżenia, zawiść, złość...

Lara w tej swojej młodzieńczej miłości nie zapomina o młodzieńczej naiwności :) Teraz wydaje się to śmieszne, ale X lat temu... Dziewczyna próbuje kontaktować się ze wszystkimi swoimi miłościami, wyznaje im uczucie, a gdy w końcu i oni się odzywają, następuje dosyć krępująca sytuacja.

Cóż więcej napisać? Nie jest to powieść wysokich lotów, ale nie tego się po niej spodziewałam. Wszystkie moje założenia spełniła - odstresowałam się, rozluźniłam.
Nastolatki powinny być zachwycone!
Okładka przyciąga uwagę, jest schludna, delikatna i naprawdę sympatyczna :)
Mimo iż nie jestem nastolatką, książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie!

Recenzja powstała dzięki punktom zebranym w serwisie CzytamPierwszy.pl

Moja ocena: 4

4 komentarze:

 1. Podobała mi się, ale bez szalu😉 Po prostu wyrosłam z tego gatunku😂😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że jest to książka dla nieco młodszych czytelników ode mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam " Do wszystkich chłopców których kochałam" i bardzo mi się ona spodobała. Fajnie, że powstała kontynuacja, jak będzie dostępna w bibliotece z chęcią po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam dwie części i jestem nimi totalnie zauroczna, co więcej przy drugiej części się popłakałam.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.