środa, 29 maja 2019

"Babcocha" - Justyna Bednarek


Chyba nie ma osoby, która nie znałaby przygód 10 skarpetek. To rewelacyjny zbiór opowiadań o przygodach 10 skarpetek, które przy okazji przekazują dzieciom ważne wartości.
Książka o której dziś chciałam opowiedzieć, jest podobna, a jednak całkiem inna...

Do "Babcochy" autorstwa Justyny Bednarek, ciężko nam było się przekonać. Nie potrafiłam skutecznie zachęcić dziewczyn do wspólnego czytania, bo zawsze jakaś inna książka była ciekawsza. A tworzyć recenzję książki dla dzieci, nie znając dziecięcej opinii? Niee…

Babcocha to bardzo sympatyczna starsza Pani, która jest czarownicą. Ale nie taką złą, paskudną i straszną. Ona dba o uczucia innych ludzi, o wzajemne relacje, dba o zwierzęta. Babcocha zamieszkała w chatce w Grajdołku i żyje jak normalna, starsza babcia. Otaczają ją zwierzęta, tajemnicze licho zza pieca, a od czasu do czasu towarzyszy jej mała dziewczynka Bernadetta.
Babcocha potrafi zmieniać orzechy w pieniądze, latać na chmurze, sprawić, że zwierzęta mogą przez chwilę decydować jaki człowiek będzie ich towarzyszem. Przygód w książce jest naprawdę wiele.


Książka Justyny Bednarek jest magiczna. Pełna czarów, emocji, dobrych fluidów i przesłania, że na świecie jest dobro, trzeba je tylko odnaleźć. Dzięki przepięknym ilustracjom autorstwa Daniela De Latour, magię odczuwamy jeszcze mocniej. To książka dla dużych i małych czytelników. Książka dla tych, którzy wierzą w magię i którzy są do niej sceptycznie nastawieni. To książka o rzeczach małych, które stają się wielkimi. O rzeczach normalnych i codziennych, które ważą losy świata i różnych ludzi. Tu ściera się dobro ze złem.


Skarpetkowe przygody, to bardziej przyziemne i realne historie. Ale "Babcocha" to opowieść, którą również warto poznać.
Polecamy!

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Poradnia K.

Moja ocena: 5

4 komentarze:

 1. Ja tam czekam, kiedy dorobię się własnych dzieci, żeby w rodzinie przestali na mnie dziwnie patrzeć, jak czytam książki dla dzieci 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała książeczka. Młody czytelnik, na pewno będzie zadowolony z lektury. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczka z pewnością zainteresuje młodych czytelników, zapowiada się ciekawa przygoda. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam Ją, wszystkie jej książki są niesamowite i biorę je w ciemno ;-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.