środa, 22 maja 2019

"Wiosna w sercu" - Carrie Elks


Wybrałam tę książkę ze względu na jej okładkę. Oczywiście czytałam krótki opis wydawcy, ale to właśnie wzrok zdecydował o tym, że chcę ją przeczytać.
Projekt okładki nawiązuje do całej opowieści, jest niezwykle kolorowy i pozytywny. Kiedy za oknem mało słońca i nadal wiosny nie widać, aż chce się trzymać w dłoni czy na półce taką energetyczną pozycję.

"Wiosna w sercu" to bardziej romans niż powieść obyczajowa. Głównymi bohaterami są Lucy Shakespeare - młoda, pewna siebie prawniczka ze Szkocji i Lachlan MacLeish - przystojny biznesmen z Ameryki. Cała historia zaczyna się dosyć niewinnie, ale i poważnie. Lucy zostaje kandydatką na prawniczkę Lachlana, który walczy o spadek.
Gdzieś w trakcie drogi po zwycięstwo w sądzie, przegrywa zdrowy rozsądek młodych ludzi. Wbrew zasadom, wbrew sobie, zaczyna rodzić się uczucie. Towarzyszymy im w każdym momencie świeżego związku - w tęsknocie, w radościach, miłości i rozstaniach.

Narracja jest lekka i przyjemna, bohaterowie książki (nie tylko główni) są sympatycznymi, zwykłymi ludźmi. Nie znajdziemy tutaj nierealnych historii, życia w bogactwie - takim nierealnym, rodem z seriali amerykańskich. Poza historiami spadkowymi i miłosnymi, poruszane są tematy rodzinne, konsekwencje błędów młodości. Najróżniejsze, ale co istotne, są realistyczne, a nie oderwane od rzeczywistości.
Kolejną ciekawą i przyciągającą uwagę czytelnika rzeczą, są opisy przyrody. Wraz z Lucy i Lachlanem zwiedzamy kilka Państw. W każdym poznajemy najsłynniejsze zabytki, które zobaczyć możemy oczami dziewczyny. Szczególnie zachwycił mnie opis okolic Szkocji - czytając, słyszałam śpiew ptaków, szum drzew i szemranie strumyka.

Książka jest rewelacyjna, lekka i przyjemna. Idealne oderwanie od codzienności, czy trudniejszych książkowych tematów. Ja tego potrzebowałam, przyznaję, że wieczory z "Wiosną w sercu" upływały mi niezwykle przyjemnie i... szybko. Lubię takie książki dla kobiet! Polecam Wam ją gorąco!

Recenzja powstała we współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Moja ocena: 5

4 komentarze:

 1. Zamek na okładce piękny, ale obawiam się, że to by była jedyna rzecz, która podobałaby mi się w tej książce xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry wybór na wiosnę :) już sama okładka tryska pozytywną energią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka adekwatna do obecnej pory roku, więc jak najbardziej, jestem na tak. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie niedawno się nad nią zastanawiałam, ale ostatecznie wybrałam ukochaną fantastykę.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.