środa, 19 czerwca 2019

"Amelka Kieł i złodziej wspomnień" - Laura Ellen Anderson


To już nasze trzecie i niestety ostatnie spotkanie z przygodami fantastycznej grupy przyjaciół.
EDIT: Właśnie mnie uświadomiono, że autorka napisała kolejną część. Oby ukazała się i u nas! Trzymam kciuki 🙂

Tym razem Amelka i jej towarzysze, postanawiają dowiedzieć się, kto stoi za utratą wspomnień mieszkańców Nokturnii - pamiętacie ich przygody z części 2?

Amelka zaczyna przygotowywać wielką uroczystość urodzinocki. Wampirza dziewczynka obchodzi jedenaste urodziny. Na bal zaprasza wszystkich przyjaciół. Jest ich naprawdę sporo, odkąd wraz z księciem Tadżinem połączyła królestwo mroku i światła. Gdy nadchodzi wielce wyczekiwana przez nią uroczystość... Amelka jest sama. Gdzie się podziali wszyscy?

Okazuje się, że wśród nich zagościło zło. Zło, które nadal stara się skłócić mieszkańców obu krajów, zło które nadal kradnie myśli i wspomnienia. Czy uda się je odnaleźć i pozbawić złodziejskiej mocy? Czy mieszkańcy obu krain, otrzymają z powrotem swoje wspomnienia?

Strasznie żałuję, że to już ostatnia część przygód Amelki. O dzieciach już nie wspomnę, bo to w końcu historia dla nich :) Książki - wszystkie części - są naprawdę świetne i godne polecenia.
"Złodziej wspomnień" również. Dzięki niemu, dzieci dowiedzą się co znaczy prawdziwa przyjaźń, zobaczą, że da się żyć bez podziałów i uprzedzeń, a to życie jest bardzo, bardzo przyjemne. Zapamiętają też, że warto pomagać i wspierać się wzajemnie. Razem możemy zdziałać więcej, niż walka w pojedynkę.

Trzecia część tworzy spójną całość z poprzednimi. Autorka i tu zachwyca swoją pomysłowością i humorem, stara się zaciekawić tych, którzy jeszcze są niepewni co do samej wampirzo-jednorożcowej historii. Bo któż oprze się zajęciom z brokatologii? :) Okładka i rysunki nawiązują do poprzednich części. Jednym słowem - jestem zachwycona!

Recenzja powstała dzięki współpracy z Wydawnictwem Literackim

Moja ocena: 5+

5 komentarzy:

 1. Niby książka dla dzieci, a chętnie bym przeczytała! fajnie, że będą kolejne części!

  OdpowiedzUsuń
 2. Młodzi czytelnicy, na pewno będą zadowoleni z lektury. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszy tom, a dwa kolejne czekają na swoją kolej, bo uwielbiam świat stworzony przez autorkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po taką literatura dziecięcą sama chętnie bym sięgnęła a dzieckiem już nie jestem. Już sama okładka przyciąga wzrok 💜

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm wydaje się być dobrą pozycją dla młodszych. Sama bym to sprawdziła! :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.