czwartek, 27 czerwca 2019

"Polska - dzieje mężnego narodu" - Mikołaj Łuczniewski


"Polska - dzieje mężnego narodu" to historia w dziecięcym formacie. Wydanie idealne dla małych ciekawskich, a także trochę większych pytalskich ;)

Mikołaj Łuczniewski zebrał w tej niewielkiej książeczce najistotniejsze fakty związane z historią naszego kraju. Od czasów nim Polska powstała, poprzez zabiory, wojny, aż do współczesności, a nawet krótkiej dywagacji, co może czekać nasz kraj w przyszłości.


Materiał podzielony jest na krótkie rozdziały, dotyczące najważniejszych epok, czy też wydarzeń. Każde wydarzenie, posiada hasła, które z kolei są krótko rozwinięte. Całość to zrozumiałe, proste fakty i ciekawostki, które zainteresują każdego młodego Polaka, co ciekawe - starszego również. Przykład? Mój mąż - książek niestety nie czyta... Za to od tej, nie mógł się odkleić ;)


Świetnym pomysłem było zadbanie o ilustracje. Ich autorką jest Elżbieta Moyski. Dzięki tej Pani możemy oglądać piękne, realistyczne obrazki, ukazujące strój szlachecki, najsławniejszą walczącą kobietę Emilie Plater, zmiany w strojach na przestrzeni lat, czy zmiany granic Polski.


Autor książki jest nauczycielem historii i naprawdę wykonał świetną robotę! Ta mini encyklopedia jest idealna jako wstęp do wiedzy z zakresu historii Polski, jak również przypomnienie najważniejszych wydarzeń. Sprawdza się w domu, a ja z pewnością skorzystam z niej podczas pracy w klasie :)
Polecam!

Recenzja powstała dzięki współpracy z Wydawnictwem RM

Moja ocena: 5 

4 komentarze:

 1. Mam w planach zakupienie tej książki dla mojego męża bo wiem, że ucieszy się z niej bardziej niż choćby mój synek

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno pomoże uczniom w nauce historii. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak ja żałuję, że takich fajnych publikacji nie było gdy ja byłam dzieckiem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna pozycja, chętnie sama bym przeczytała... Szkoda, że kiedy ja byłam mała, to takich nie było :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.