poniedziałek, 29 lipca 2019

"Narzeczona z second-handu" - Agata Bizuk


Michalina jest kobietą po trzydziestce, dziennikarką, mamą małego urwisa i żoną hipochondryka. Pewnego dnia, całkiem przypadkiem odkrywa, że jej mąż zdradza ją z młodocianymi nimfami. Za namowami swoich przyjaciół, postanawia zmienić swoje życie. Nowe wyzwania rodzinne, zawodowe, nowy mężczyzna na horyzoncie i... masa nieprzewidzianych problemów. Czy znajdzie się miejsce na szczęście?

Czytać książkę autorstwa Agaty Bizuk, miałam okazję po raz pierwszy. Spodobała mi się na tyle, że mam nadzieję na kolejne.
"Narzeczona z second-handu" to świetna, bardzo humorystyczna historia. Porusza bardzo ważne tematy rodzinne - zdrada, samotne macierzyństwo, złe wybory, trudne relacje z matką. Nie są one przytłaczające dla czytelnika, ale pozwalają na podejście na zasadzie przygody, ciekawostki.
Wątki poboczne i historie grupki przyjaciół głównej bohaterki, są świetnie rozwinięte i na topie. Przyjaciel gej, przyjaciółka ze sporo starszym mężem, czy kolejna z dorastającą córką i problemami szkolnymi, akceptacją przez rówieśników itp.
Michalina przeżywa nie tylko problemy z mężem, ale również mobbing w pracy. Świetnie zaprezentowana jest sylwetka wrednego szefa i jego mało rozgarniętego "kabla". A wisienką na torcie jest romans męża hipochondryka z małolatą, która okazuje się jego... córką. To może niezbyt fajna część tej opowieści, ale jeśli chodzi o wątek humorystyczny - mega.
A ten właśnie jest świetnie poprowadzony. Rewelacyjne dialogi, powiedzonka, humorystyczne sytuacje i mini wątek kryminalny, o którym również nie można zapomnieć.

Czy warto pakować się w nowy związek, kiedy stary nie jest zakończony? Czy wchodzić 2 razy do tej samej rzeki? I "co nagle, to po diable" to chyba najlepsze opisy historii, którą stworzyła Agata Bizuk. Rewelacyjna, lekka, humorystyczna, trzymająca w napięciu, z lekkim wątkiem kryminalnym historia dla kobiet. Wszystkich. Bez wyjątków.

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Dragon.

Moja ocena: 5

4 komentarze:

 1. Dużo dobrego słyszałam o tej książce, więc na pewno przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Już sam tytuł intryguje, a i treść jest ciekawa. Chciałabym się dowiedzieć, jak potoczyły się dalsze losy Michaliny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki! Jednak mam niestety lekkie obawy. Z tego co widzę, ta książka porusza wiele tematów, o których można by mówić tygodniami- przyjaciel gej, kobieta, która wyszła za starszego mężczyznę, seks z własną córką... Czy to trochę nie za dużo jak na jedną historię? Zapiszę sobie ten tytuł i mam nadzieję, że uda mi się kiedyś po niego sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się okładka a jestem sroką na ładne okładki 🙂 Fabuła też mnie zainteresowała. To książka, którą chciałabym przeczytać. 🙂

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.