czwartek, 17 października 2019

"Dziewczyna taka jak ja" - Ginger Scott


Wracam do Was po wakacyjnej przerwie i jak już pisałam na FB, postaram się wrzucać wpisy w miarę regularnie, aczkolwiek nie będzie tych recenzji tak dużo jak wcześniej. Powód? Zmiany! Ale o nich za kilka dni ;)
Postanowiłam nie zmieniać powitania. Dlaczego? Sama nie wiem. Tekst tej recenzji wisi już długo na blogu, ale jak widzicie zmiany, książki w pudłach i ogrom pracy, troszkę mnie ograniczają :)

Na początek seria książek "Jak my". Pierwszego tomu "Chłopak taki jak Ty" nie miałam okazji czytać i raczej po niego nie sięgnę.
Poznałam natomiast tom 2 "Dziewczyna taka jak ja". To historia o nastolatce - Joss - która ma trudna sytuację rodzinną. Często wpada w kłopoty - nawet nieświadomie - a z nich zawsze ratuje ją pewien chłopak. Do niedawna znała go pod imieniem Christopher. Gdy jednak znajduje go po dłuższym czasie, okazuje się, że jego imię to Wess. Wbrew wszystkiemu i wbrew nieudanym poszukiwaniom przez służby, Joss postanawia szukać go na własną rękę. Zachęcają ją do tego wskazówki, które jej zostawia, a gdy pewnego dnia młodzieniec nagle się odnajduje... Dziewczyna stara się za wszelką cenę zatrzymać go przy sobie i ocalić. Przed kim? Najpewniej przed ojcem chłopaka i zbiegiem dziwnych zdarzeń, a także problemami w jakie wplątał się ojciec dziewczyny.

"Dziewczyna taka jak ja" Ginger Scott, to powieść zdecydowanie młodzieżowa. Dla mnie jest połączeniem fantastyki i nierealności - czego nie lubię i nawet ciężko mi sobie wyobrazić takie sytuacje, czy takiego bohatera jak ten stworzony przez autorkę. Z drugiej strony, jeśli spojrzeć na całość historii oczami nastolatki... Mamy nie do końca szczęśliwą dziewczynę z problemami, mamy przystojniaka, który dodatkowo posiada coś, co wyróżnia go spośród wszystkich ludzi na świecie, mamy niebezpieczeństwo, intrygę i miłość. Historia idealna dla dziewczyn w wieku 16-18 lat, tylko...
Tak sobie myślę, że "za moich czasów" to byłaby pikantna i wciągająca opowieść dla nastolatek a dziś? Dziś podejrzewam, że ten przedział wiekowy zaczytuje się w czymś na styl Greya... Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu.

W każdym razie jeśli jesteście, lub macie w rodzinie nastolatki w powyższej grupie wiekowej, możecie im zaproponować ten cykl książek dla młodzieży. Myślę, że może im się spodobać.

Za egzemplarz dziękuję Księgarni Tania Książka

Moja ocena: 4

4 komentarze:

 1. Książki tej nie czytałam, ale mając w pamięci opinie innych, które w większości mówiły, że pierwszy tom był o wiele lepszy. Dlatego w sumie nie dziwi mnie Twoja niska ocena, biorąc tez pod uwagę minusy, które wymieniasz.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę mojej ciotecznej siostrzenicy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Tą autorkę poznałam dzięki Cry baby, jednak na razie nie chce czytać więcej książek, które wydała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę przeczytać obie części serii :-)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.