poniedziałek, 2 marca 2020

"Ale Klapa" - Jadzia Gibson

https://sklep.motylewnosie.pl/

Tym razem mam dla Was debiut!

Lidka jest sympatyczną i trochę pechową tancerką erotyczną, o pseudonimie klapsa, czyli gruszka. Pseudonim nawiązuje do jej apetycznej figury oczywiście. Dziewczyna mieszka z przyjacielem, stara się prowadzić godny i odpowiedzialny dom, studiować i być dobrą opieką dla dziecka, które mieszka razem z nią.
Na wieczorze kawalerskim w nieco dramatycznych, ale i zabawnych okolicznościach poznaje Oliwiera. Mężczyzna od niej starszy, tajemniczy, bogaty z ogromną kolekcją butów tanecznych i podobnymi umiejętnościami. Dziwnym trafem wpadają na siebie dosyć często, aż w końcu Lidia otrzymuje propozycję nie do odrzucenia... Nie mając wyjścia, młoda kobieta przyjmuje ją. Początkowo nieufna, później pokazująca pazurki, w końcu powoli zakochana. Tylko czy dobrze ulokowała uczucia? I czy Oliwier ma wobec niej dobre zamiary?

"Ale Klapa" Jadzi Gibson, to debiut młodej, polskiej autorki. Jest to komedia romantyczna i uwierzcie mi, to jest na milion procent KOMEDIA!! Mówię to całkiem szczerze. Nie jak ciasteczkowa opowieść, która moim zdaniem do komedii miała bardzo daleko. Czytając historię Lidki, nie mogłam przestać się śmiać. Początek absolutnie zachwyca. Im dalej brniemy w historię, tym robi się poważniej. Mamy szansę poznać inną stronę głównej bohaterki. Odpowiedzialną, pracowitą, szczerą... Oczywiście nie jest tak, że wątki komediowe nagle się urywają. Spokojnie! Po prostu pojawia się prawdziwe życie.
Bohaterowie wykreowani przez Jadzię są genialni, podobnie jak ich dialogi. Historia jest spójna i przemyślana. Zbliżając się do końca, nawet zaskakuje! Co będzie dalej? Nie wiem, ale ta książka kończy się w takim miejscu, że aż prosi o ciąg dalszy.

Jeśli chcecie się pośmiać, rozerwać, zapomnieć o kłopotach, sięgnijcie po szaloną Klapsę!
Książka ukazała się jako e-book dzięki Motyle w Nosie.
A już na jesieni pojawi się wydanie papierowe!

Ja za egzemplarz dziękuję Jadzi Gibson!

Polecam!

Moja ocena: 5

1 komentarz:

  1. Lubię sięgać po debiuty, a taka relaksująca książka na pewno mi się przyda. 😊

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.