poniedziałek, 23 marca 2020

"Policjanci. W boju" - Katarzyna Pużyńska - PRZEDPREMIEROWO


Katarzyna Pużyńska - to nazwisko zna chyba każdy. Ja również, ponieważ Panią Katarzynę obserwuję na facebooku, na Instagramie, jestem zachwycona jej podejściem, postawą, jej tatuażami. Przyznaję jednak, że do tej chwili nie miałam okazji czytać żadnej z jej powieści... Wstyd, wiem... Tak wyszło.

Pierwszy czytelniczy debiut mam już za sobą. Nie jest to zapewne typowa twórczość Pani Pużyńskiej, ponieważ ta książka należy do literatury faktu. Są to rozmowy z policjantami, byłymi policjantami lub żonami policjantów. Wszyscy Panowie pracują lub pracowali w jednostkach bojowych, antyterrorystycznych. Oczywiście związane z tym zawodem tajemnice nie są ujawniane, aczkolwiek i tak możemy dowiedzieć się pewnych szczegółów z życia specjalistów.

Każdy kto marzy o takiej pracy - może przeczytać najnowszą książkę tej autorki. Żony zawodowców również - żeby zobaczyć, że nie są z tym same. Chociaż te Panie pewnie wiedzą, może w takim razie kobiety, które nie mają za męża policjanta, ale warunki pracy są podobne?
Jeśli jesteście młodzi, starsi, zainteresowani taką przyszłością lub nie, to i tak myślę, że książka przypadnie Wam do gustu. Opisy broni, wyjaśnienie tragedii z historii, ludzkie życie, warunki pracy, to tematy jakie dotyczą każdego, a jednostki antyterrorystyczne z racji swojej elitarności, cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Zebrane historie są jak życie. Smutne, pełne nadziei, złości, ludzkiej krzywdy i radości. A czytelnik dowiaduje się, że wspomniane wyżej jednostki, poza wyjątkowymi zadaniami, spotkaniami z wyjątkowymi ludźmi, często z niebezpieczeństwem, dotykają takie same problemy jak każdą inną grupę zawodową. Mowa o mobbingu, szkalowaniu, fałszywym osądzaniu i wszelkich innych problemach.

Jestem wielką fanką książek historycznych, książek opisujących faktyczne zdarzenia, miejsca, ludzi. Dlatego też książka "Policjanci. W boju" Katarzyny Pużyńskiej, podobała mi się ogromnie. Jest to 3 część, czego nie można odczuć podczas czytania, ale jej lektura zachęca do zapoznania się z pozostałymi tomami.

Co istotne i o czym chcę wspomnieć, część ze swojego honorarium, autorka przeznacza na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach - piękny gest!!

Książka premierę ma jutro - 24.03.2020

Za egzemplarz elektroniczny dziękuję Wydawnictwu Pruszyński i S-ka

Moja ocena: 8/10

5 komentarzy:

 1. Nie przepadam za ksiażkami w których jest zło i smutek, wolę jak ksiażka mnie odpręża

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile bardzo lubię Lipowo, to ten cykl jakoś nie przypadł mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecano mi serię Lipowo tej autorki, ale jakoś ciągle mi z tą serią nie po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cel jest szczytny, więc może polecę książkę mojemu narzeczonemu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie przekonuje mnie ta lektura :]

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.