piątek, 6 marca 2020

"Ryzyko" - Elle Kennedy

www.google.pl

Opis tej książki zachęcił mnie do jej przeczytania. A co było dalej?

Jake Connelly jest 22-letnim przystojniakiem, gwiazdą hokeja i kapitanem drużyny. Wkrótce ma rozegrać bardzo ważny mecz, po którym "awansuje" i stanie się jednym z najlepszych graczy. Przeciwnikami jest drużyna z Briar, której kibicuje piękna i inteligentna Brenna - córka trenera.
Dziewczyna stara się o pracę w jednej ze stacji telewizyjnych. Niestety nie jest to łatwe zadanie, dlatego posuwa się do ostateczności i... kłamie, że jest w związku z Connelly.
Chłopak zgadza się na odgrywanie romantycznego związku, w zamian za prawdziwą randkę. Tym sposobem kłamstwo staje się prawdą... Prawdą, którą muszą ukrywać, a gdy w końcu wychodzi na jaw, powoduje poważne spustoszenie w obu drużynach...

Jak zakończy się niewinne niedopowiedzenie? Czy Brenna otrzyma wymarzoną pracę? A najważniejsze - która drużyna sięgnie po mistrzostwo?

"Ryzyko" Elle Kennedy, to powieść obyczajowa i romans. Zbiera masę fantastycznych opinii, w których przeczytać można między innymi o tym, że jest komedią. Cóż... Mam wrażenie, że czytaliśmy różne książki. Albo, że nie mam poczucia humoru. Kompletnie...

"Ryzyko" to romantyczna opowieść dla nastolatek. Nie ma nic komediowego, ale cała historia jest przemyślana i dosyć ciekawa, zwłaszcza dla przedziału wiekowego 17+.
Autorka nie pozbawiła swoich bohaterów zadziorności, nie zrezygnowała również z erotyki i niecenzuralnych słów. Większość akcji rozgrywa się w klubach lub na boisku, przedstawia normalne życie nastolatków z college. Oczywiście poruszone zostały poważniejsze kwestie, jak praca i nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn, czy młodzieńcza ciąża.

Książka całkiem fajna, czytało się ją dosyć lekko. Osobiście jednak jestem rozczarowana, pewnie dlatego, że nastawiałam się na inną, doroślejszą opowieść ;)

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

Moja ocena: 4

7 komentarzy:

 1. Ja średnio przepadam za książkami new adult, chyba już "wyrosłam" z takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zarówno w planach, jak i już na półce. Mam nadzieję, że mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lekko i przyjemnie A niedopowiedzenia nieźle mogą namieszać. W wolnej chwili przeczytam

   Usuń
 3. Lekko i przyjemnie. A takie "niedopowiedzenia" nieźle mogą namieszać :) w wolnej chwili przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będę miała okazję sięgnąć po tę książkę, na pewno to zrobię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książki czytam, gdy mam nieco gorszy humor, więc na pewno nadrobię, jak nadarzy się ku temu okazja. Tym bardziej, że poprzednia książka z tego cyklu (i pozostałe z tego świata) się u mnie sprawdziły.

  OdpowiedzUsuń
 6. od pewnego czasu zastanawiają ,mie jej ksiżki, mam nadzieję ze kiedyś przeczytam

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.