poniedziałek, 27 kwietnia 2020

"Słowo Stworki" - gra rodzinna


Dziś nietypowo :)

Chciałam Wam opowiedzieć i krótko pokazać pewną grę, która sprawdza się zarówno jako gra rodzinna, jak i gra edukacyjna, np. podczas zajęć w szkole czy na terapii.

"Słowo Stworki" to sympatyczna i szybka gra stworzona przez Alicję i Filipa Miłuńskich. Za fantastyczne ilustracje odpowiada Maciej Szymanowicz. Gra przeznaczona jest dla graczy w wieki 6-106 lat ;) A sympatyczne Stworki do zabawy zachęcą nawet młodszych graczy. Z niewielką pomocą starszych i oni będą mieć frajdę i naukę w jednym :)
Na czym polega?

Elementami gry są 23 karty z literami i ilustracjami, np. B = Banan, 16 kart z kategoriami i 10 pustych kart, na których my sami możemy stworzyć swoje własne kategorie do gry.
Wśród kategorii, mamy m.in. miasta, zabawki, imiona, coś w naszym otoczeniu, coś co lubimy itp.

Tak w skrócie - bo nie będę Wam tu pisać całych reguł gry - chodzi o to, by jak najszybciej wymyślić coś z danej kategorii i na literę, jaka zostanie wylosowana. Najlepiej żeby to wymyślone słowo się nie powtarzało. Jeśli chodzi o grę z najbliższymi, możemy grać na punkty czyli SłowoStworkowe monety. My akurat punkty sobie odpuszczamy, a zabawy i śmiechu jest co nie miara :)Jak grać w klasie? Akurat tej gry nie miałam okazji wykorzystać na zajęciach, ale jako naukę liter z młodszą, czy zabawę ze starszą już tak. Po prostu wybieramy kategorię, np. zwierzę, dziecko losuje literkę, którą sam musi odgadnąć/powiedzieć, przykładowo "K".
UWAGA! Utrudnienie jest takie, że na karcie z literką może znajdować się, np. kot - czyli tego zwierzaka już nie możemy powiedzieć, musimy wymyślić inne :)

Tak jak pisałam wyżej, można ustalać swoje własne kategorie, typu: ulubiony pojazd, można też tworzyć jakiekolwiek słowo na daną literkę, np. Z - zęboszczotka. Co to jest? To, co podpowiada nam wyobraźnia :)

Gra jest niewielkich rozmiarów, z powodzeniem posłuży jako egzemplarz turystyczny :) Wśród podobnych propozycji, mamy wiele świetnych tytułów, które z pewnością wypróbuję :)
Znacie?

Wydawnictwo Egmont

Za możliwość gry dziękuję Księgarni Internetowej z UK Czytam i Mówię po Polsku

Moja ocena: 10/10

3 komentarze:

  1. Teraz, kiedy praktycznie cały czas siedzimy w domu, takie gry są na wagę złota. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszelkie gry edukacyjne są zawsze mile widziane, a stworki mają świetną grafikę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajna gra :) Na pewno spodobałaby się moim dziewczynom.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.