środa, 20 maja 2020

"Droga do Ciebie" - Kandi Steiner


Cooper to młoda i bardzo doświadczona przez życie dziewczyna. Uczy się, pracuje, utrzymuje swoich rodziców, marzy i jest pewna, że znalazła szczęście. Tym szczęściem jest dla niej każdy dzień, ukochana suczka, każdy promyk słońca i joga, która pomogła jej wrócić do normalności i nadal pomaga...

Emery to tajemniczy Pan Elegancik, który pewnego dnia zawitał do przydrożnego baru w którym pracowała dziewczyna. Był cichy i zamyślony, zadał jej dziwne pytanie, a później... Zaproponował podróż na drugi koniec Stanów tam, gdzie wymarzone miejsce Cooper.

Dwoje młodych, obcych sobie ludzi zaczyna podróż życia. Muszą być cierpliwi, obdarzyć się zaufaniem. Tak naprawdę przyszłość Cooper zależy teraz od nowo poznanego chłopaka. Jakie tajemnice skrywa? Jak skończy się ich wspólna przygoda?

Książka "Droga do Ciebie" Kandi Steiner, jest raczej młodzieżową propozycją. Marzenia o szkole średniej, ucieczka z całkiem obcym człowiekiem. Nie znaczy to jednak, że poza historią miłosną nie zapewnia czytelnikowi innych wrażeń i emocji, że jest mało poważna czy dziecinna.
Ta historia to tak naprawdę trudna opowieść o demonach, złych doświadczeniach, krzywdzie z którą styka się dziecko alkoholików. To też w pewnym sensie próba ściągnięcia uwagi na osoby różniące się od większości społeczeństwa. Na pierwsze wrażenie są jak każdy kogo mijamy na ulicy. Ale dobry i cierpliwy obserwator zauważy pewne znaki, które zdradzają tajemnicę "inności". Sami zainteresowani starają się ukrywać swoje problemy. Jest im wstyd, czują się gorsze. A tak naprawdę są tak samo wartościowi jak inni. Na szczęście w tej historii bohaterowie trafiają w końcu na siebie, na ludzi odpowiedzialnych, którzy nie patrzą tylko na ciało, nie są zaślepieni wyglądem, ale potrafią wsłuchać się w duszę, zrozumieć i odnaleźć zagubioną drogę...

Specjalnie nie zdradzam co takiego odróżniało Cooper i Emery od reszty ludzi, żebyście mogli się sami przekonać co do ich historii, żebyście mogli łatwiej zrozumieć i wyrobić sobie zdanie na temat ich decyzji i życia.

Autorka książkę napisała bardzo ciekawie, zadbała o barwnych ale nie sztucznych bohaterów, nie zanudziła czytelnika fabułą, nie skupiła się na tym co złe, lecz przeciwnie - w całej tragedii starała się pokazać dobro i wspaniałych otaczających ludzi.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu

Moja ocena: 6/10

3 komentarze:

  1. Mam tę książkę i bardzo chciałabym zanurzyć się w tej historii. Mam nadzieję, że uda mi się to już niebawem. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest tyle książek na rynku, że czasem trudno znaleźć to, co nas interesuje. Dobrze, że zawsze można poczytać recenzje na blogu takim jak ten. Ja wprawdzie nie skorzystam, ale mam komu polecić.

    OdpowiedzUsuń
  3. To jest zdecydowanie propzozycja dla mnie bardzo lubię takie klimaty jeśli chodzi o książki. Na pewno po nią sięgnę

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.