sobota, 18 lipca 2020

"Pozerka" - J. Harrow

www.zysk.com.pl

Magda - atrakcyjna i niezależna kobieta, w swoim życiu wyznaje 3 zasady: to ona decyduje, nie zapomina o uśmiechu i nigdy się nie zakochuje. Pierwsze wrażenie jakie wywiera na nowo poznanych osobach, nie należy do najlepszych. Pusta blondynka, wyrachowana, polująca tylko na bogatych facetów. Czy jednak jest ono słuszne?

Być może przekona się o tym pewien sympatyczny brunet - Robert. Jest przystojny i bogaty, sympatyczny, z fantastycznym poczuciem humoru. Ma jednak kilka minusów - jest nieustępliwy, ma dzieci i... za nic ma ostatnią zasadę Magdy.

Czy mężczyźnie uda się przebić skorupę niedostępności? Czy złe wspomnienia i doświadczenia w końcu opuszczą młodą kobietę? I najważniejsze - co spowodowało jej ostrożność, czy wręcz niechęć?

Druga książka J. Harrow - "Pozerka" to lekka, sympatyczna i idealna propozycja na letnie wieczory. Nie jest to pusta powieść o miłości czy wyrachowaniu jednego z bohaterów. Autorka znowu - tak jak w swojej poprzedniej pracy - postanowiła w całą historię wpleść opowieść życiową, głęboką i nieprzewidywalną. Dzięki niej, poznajemy prawdziwą twarz głównej bohaterki, a w szczególności dowiadujemy się o przyczynach, które skłoniły ją do takich a nie innych decyzji. 
Część w której wraz z Magdą cofamy się w czasie, aż do momentu gdy była nastolatką, nie jest obszerna, za to naszpikowana do granic emocjami i problemami z jakimi borykają się młodzi ludzie. Okazuje się, że nic co wydawało nam się białe takim nie jest. Podobnie w życiu dziewczyny - otaczające ją bliskie osoby, nie do końca są takie za jakie uważała je nastolatka. 

"Pozerka" to historia w której liczy się szczerość, przyjaźń i bliskość. To opowieść o życiowych priorytetach, decyzjach, oczywiście z odpowiednią dozą humoru. To w końcu opowieść o mężczyźnie spełniającym się w pracy, ale również w roli ojca, a także o czasie - ten w końcu przyjdzie do każdego w najmniej spodziewanym momencie i przyniesie to, co powinien. 

Z czystym sumieniem polecam Wam kolejną propozycję czytelniczą J. Harrow.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

Moja ocena 8/10

4 komentarze:

  1. Może kiedyś po nią sięgnę, ale na razie nie czuję się przekonana!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta książka na pewno będzie przeze mnie czytana. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi ciekawie, z początku myślałam że to właśnie taki zwykły romansik, ale ciąg dalszy recenzji mnie przekonał :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.